RU
 • info@laflandia.lv
 • Mellužu prospekts 9-1, Jūrmala, LV - 2008
 • +371 255 040 40
 • RU

  10 noderīgi padomi, kā pasargāt bērnu no pārkaršanas karstā laikā

  10 noderīgi padomi, kā pasargāt bērnu no pārkaršanas karstā laikā

  1. Labākais veids, kā nepārkarst un palikt komfortablos apstākļos karstajā laikā, ir turēt jūsu mazuli ēnā, it īpaši laika periodā no plkst. 11.00 no rīta līdz 15.00 pēcpusdienā, kad ir spēcīgākais ultravioletais starojums. Telts no saules var nodrošināt ēnu, bet ir jāseko, lai iekšā nekļūst pārāk karsti (smacīgi).
  2. Ja jums ir jāiet ārā karstumā, uzvelciet savam bērnam vieglu kokvilnas apģērbu, kas nosegs kājas un rokas (sintētiskā šķiedra veicinās jūsu bērna ātru sasvīšanu), un cepurīti no saules ar platām malām. Piestipriniet ratiņiem nojumi, lai jūsu bērns nepārkarst, tādējādi jūs pasargāsiet mazuļa ādu no saules. Pārbaudiet, lai ratiņiem nebūtu nekādu metāla ieliktņu, kas var sakarst saulē un apdedzināt jūsu bērnu.
  3. Aizēnots baseins ir lielisks veids, kā jūsu bērns karstā laikā varētu atrasties vēsumā. Nodrošiniet, lai jūsu mazulis vienmēr tiktu uzmanīgi pieskatīts visu šo laiku. Tajā pašā laikā, ja jūsu bērnam ir 3 mēneši vai vairāk, baseins – tas ir jautrs atvēsināšanās veids. Ja jūsu bērns sāk trīcēt, tad ir pienācis laiks iziet un apģērbties.
  4. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pārliecināties, ka jūsu bērns ir pārkarsis – tas ir uzlikt savu roku uz viņa kakla aizmugurē vai uz vēderiņa. Uzliekot auksta ūdens pudeli uz jūsu bērna vēderiņa, jūs varat palīdzēt viņam atvēsināties.
  5. Termometrs arī palīdzēs kontrolēt temperatūru jūsu bērna istabā. Jūsu mazulis gulēs daudz labāk, ja gaisa temperatūra istabā būs no 16 līdz 18 grādiem pēc Celsija. Pudeles ar saldētu ūdeni palīdzēs telpā samazināt temperatūru.
  6. Karstā laikā līdz minimumam samaziniet apģērba un veļas daudzumu miegam un raugieties, lai jūsu bērna istaba tiktu labi izvēdināta. Par pareizu tiek uzskatīts likt bērnu gulēt vieglā kokvilnas guļammaisā un tikai autiņbiksītēs.
  7. Ceļojumu laikā ievietojiet pārvietojamo aptumšošanas aizvaru vai uz sānu stikla no saules aizsargājošu ekrānu, lai samazinātu temperatūru un spilgtu gaismu, tas palīdzēs aizsargāt jūsu bērna ādu un acis no saules. Par alternatīvu var uzskatīt ceļošanu naktī, kad temperatūra ir zemāka, vai gaisa cirkulācijai izmantot ventilatoru.
  8. Jūsu mazuļa uzturēšanās bez autiņbiksītēm mājās nodrošinās viņam vēsumu un komfortu. Tas arī ir visefektīvākais veids, kā izvairīties no autiņbiksīšu izraisītiem izsutumiem.
  9. Slaukiet jūsu bērna pierīti ar sūkli, kas samērcēts aukstā ūdenī, lai viņš justos ērtāk. Taču slaucīt ķermeni ar sūkli nav ieteicams, jo tas var novest pie drudža, kas tikai paaugstinās temperatūru.
  10. 10. Noguldiet jūsu bērnu uz dabīgas aitas vilnas segas uz grīdas, kur gaisa temperatūra ir zemāka. Aitas vilna absorbē mitrumu un nodrošina bērnam papildu vēsumu. Gaisa cirkulācija starp šķiedrām arī veicina siltuma samazināšanu. Sega no aitas vilnas ir ideāls veids, kā uzturēt papildus vēsumu bērna ratiņos vai arī automašīnas sēdeklītī garo braucienu laikā (Segu no aitas vilnas jūs varat iegādāties vietnē www.babysensory.com).

  Autors: Doktore Līna Dei (www.babysensory.com)

  Tags

  Uzrakstiet komentāru