RU
 • info@laflandia.lv
 • Mellužu prospekts 9-1, Jūrmala, LV - 2008
 • +371 255 040 40
 • RU

  Ceļojums ar bērnu

  Ceļojums ar bērnu

  Lielāko daļu vecāku biedē gaidāmais ceļojums ar bērnu ar automašīnu vai lidmašīnu. Kā likt viņam sēdēt, nomierināt un izklaidēt? Patiesībā – nedaudz sagatavoties, un bērns gūs baudījumu no ceļojuma, bet vecāki varēs atpūsties. Te būs daži padomi, kā sagatavoties braucienam, ar ko tā laikā nodarboties un kā izklaidēt bērnu.

  Sagatavojieties braucienam

  Iepriekš savāciet rotaļlietas, autiņbiksītes, mitrās salvetes, zāles, rezerves apģērbu, pirmās palīdzības aptieciņu un salieciet to visu tā, lai nepieciešamības gadījumā varētu viegli atrast. Lai mašīnas salonu saglabātu tīru, noderēs atkritumu maisiņi. Tie var būt nepieciešams arī tad, ja bērnam mašīnā paliek slikta dūša. Paņemiet līdzi pietiekamu daudzumu vienkāršas pārtikas un ūdeni pudelēs. Tas noderēs ceļojuma un neparedzētas kavēšanās ceļā laikā. Nav vērts ņemt saldumus, tie paaugstina enerģijas līmeni. Ar proteīnu bagāta pārtika, piemēram, augļu gabaliņi, gurķi un siers, mazinās izsalkumu un ļaus bērnam mierīgi aizmigt.

  Dodieties ceļā stundu pirms parastā jūsu mazuļa dienas miega. Ļaujiet viņam paskraidīt un nolaist tvaiku pirms sēšanās mašīnā. Tā ir iespēja, ka viņš atradīs sev nodarbi brauciena sākumā, bet atlikušo laiku gulēs. Izmantojot papildus atpakaļskata spoguli,var sekot savam bērnam, negriežoties atpakaļ.

  Ja jūs braucat pa šoseju, apstājieties biežāk. Tātad brauciens būs vieglāk izturams. Bērns varēs izlocīt kājas, ieelpot svaigu gaisu un nomainīt vidi.

  Ilgstoša ceļojuma laikā bērnam jābūt ērti. Apģērbs, kas izgatavots no dabīgiem audumiem, ir vēlamāks par sintētisko. Paņemiet līdzi mīkstu segu. Ar to varēs apsegt bērnu vai izmantot to kā spilvenu. Ja bērns jau iet uz podiņa, visādam gadījumam uz mašīnas sēdekļa nolieciet šķidrumu uzsūcošu autiņu vai nelielu dvieli, lai izvairītos no pārsteigumiem. Var nepaspēt apstāties pēc pirmā pieprasījuma.

  Ceļojot ar lidmašīnu, atbrauciet uz lidostu iepriekš. Nekas nav sliktāks, kā lausties uz reģistrāciju, kad jūs kavējat. Ja jūs esat ne pārāk stresa izturīgi, bērnam pielips jūsu noskaņojums, un situācija kļūs vēl sliktāka.

  Koferis ar garu rokturi palīdzēs ne tikai nodarbināt bērnu, bet arī kalpos viņam kā atpūtas vieta, kad viņš nogurs. Ja jūsu bērns vēl ir pavisam mazs, ielieciet to slingā bez metāla detaļām. Tā viņš varēs gulēt bez pamošanās muitas kontroles pārbaudes laikā.

  Saskaņā ar lidostas noteikumiem atļauts pārvadāt līdz 100 ml šķidrumiem. Tas attiecas gan uz dzērieniem, gan uz pienu, bet bērniem līdz divu gadu vecumam var izdarīt izņēmumu. Ja jūsu mazulis ēd no pudelītes, paņemiet līdzi maisījumu, bet ūdeni jūs varēsiet nopirkt tranzīta zonā. Lidojuma laikā vārītu ūdeni var palūgt stjuartēm.

  Gaisa spiediena svārstību laikā bērnam var aizlikt ausis. Pacelšanās un nolaišanās brīdī turiet gatavībā ūdeni un knupīti, jo zīšana un rīšana palīdz samazināt spiedienu vidusausī.

  Ilgstošu lidojumu laikā bērnus vienmēr piesprādzējiet ar drošības jostām. Jūs varat aizmigt, bet viņi tikmēr nolems pastaigāties pa salonu. Drošības jostas aizsargās turbulences un piespiedu nosēšanās laikā.

  Rotaļlietas ceļojumam

  Labākās rotaļlietas ceļojumam ir bez skaņas, kompaktas un nelūztošas. Sīkas noņemamās daļas noteikti atradīsies zem sēdekļa. Noteikti jāņem līdzi mazuļa mīļākās mīkstās rotaļlietas un grāmatiņas, bet noderēs arī jaunas rotaļlietas. Tās izraisīs bērnā interesi. Ietiniet tās papīrā, lai bērnam būtu ilgi jāattin. Vienā reizē bērnam piedāvājiet tikai vienu rotaļlietu. Piemēram, iedodiet viņam vispirms plastmasas konteineru, bet, kad pazudīs jaunuma efekts, noņemiet no tā vāciņu. Tā var ilgāk saglabāt interesi.

  Mazuļi līdz gadam

  Viņiem patiks spēlēties ar krāsainām formiņām. No tām var izveidot piramīdiņu, ievietot citu citā, noslēpt tajās mazas rotaļlietas. Bezgalīgas iespējas rotaļām un apmācībai ir parastai šallei. To var aptaustīt, ar to var pakutināt, ar tās palīdzību trenēt acu koordināciju un spēlēt paslēpes. Noteikti vajag paņemt grabulīti, bet pietaupiet to īpaši grūtiem brīžiem. Tad tas ļoti noderēs. Viena no iecienītākajām bērnu rotaļlietām ir žirafe Sofija. Šo bez ftalātu izmantošanas izgatavoto gumijas rotaļlietu var ķert, saspiest un košļāt. Var noderēt arī pazīstama grāmatiņa. Bērnam patiks šķirstīt lapas, meklējot savus mīļākos varoņus. Priecēs bērnu arī grāmatiņas no dažādiem materiāliem ar pārsteigumiem. Ceļojot ar automašīnu, var uzlikt disku ar bērnu dzejolīšiem vai nodziedāt dziesmiņu. Bērnu, kas ir iepazinies ar Baby Sensory, nomierinās “sasveicināšanās dziesma”.

  Bērni pēc gada

  Viņiem patiks grāmatiņas ar atkārtoti lietojamām uzlīmēm. Tās var, nekaitējot, līmēt uz loga vai sēdekļiem. Ļoti jautri ir aplūkot rotaļlietu katalogus, bērns var izrotāt tās rotaļlietas, kuras tam gribētos iegūt. Novērsties no ceļa palīdzēs grāmatiņas ar uzdevumiem, kurās var savienot punktus, meklēt izeju no labirinta un kopēt attēlus. Ja nevēlaties ņemt līdzi zīmuļus, izmēģiniet “burvju ekrānu”, uz tā notīrāmās virsmas var zīmēt ar burvju pildspalvu atkal un atkal bez nepieciešamības mainīt papīru.

  Ļoti jautri rotaļāties ar birstītēm caurulīšu tīrīšanai. No tām var izveidot dažādas figūras, bet, ja tās savieno kopā, tad sanāks dažādi dzīvnieki, aproces un kaklarotas. Uzjautrinās bērnu arī līmlentes strēmeles, tās var līmēt uz kājām un rokām. Atšķirībā no plākstera, tās ir viegli atlīmējamas no ādas. Vēl viens interesants bērna izklaidēšanas paņēmiens ir paņemt parastos kokteiļu salmiņus un glāzi ar ledus kubiciņiem. Salmiņu var saliekt un saistīt dažādos veidos, bet, novērojot kūstošo ledu, veikt eksperimentus un pārbaudīt zinātniskās teorijas.

  Vecāki bērni

  Vecāki bērni var mierīgi pasēdēt un austiņās paklausīties savu mīļāko mūziku MP3 atskaņotājā. Uz laiku tos aizraus mīļākā grāmata, bet neņemiet līdz mašīnā grāmatu ar sīkiem burtiem, tas ir kaitīgi. Bērniem patiks tā novada grāmatas par ģeogrāfiju, vēsturi, tradīcijām, dzīvniekiem un augiem, pa kuru jūs ceļojat. Karte un kompass noderēs, ja bērni gribēs palīdzēt pieaugušajiem nospraust maršrutu. Dažādos ceļojumu klasiskās autoceļu spēles, piemēram, “punkti”, “karātavas”, “krustiņi un nullītes” un magnētiskās spēles, piemēram, šahs vai “čūskas un kāpnes”.

  Skrabls ir ideāla spēle diviem spēlētājiem, bet bērns var arī vienatnē sastādīt savu krustvārdu mīklu. Ļoti populāras ir elektroniskās spēles, bet pārliecinieties, ka tās ir izslēgtas pacelšanās un nolaišanās laikā, lai netraucētu navigācijas sistēmas darbu.

  Izmantojiet šos padomus nākamā brauciena laikā, un jūsu ģimene nonāks galamērķī jautrākā noskaņojumā.

  Artors: Doktore Līna Dei (www.babysensory.com)

  Tags

  Uzrakstiet komentāru