RU
 • info@laflandia.lv
 • Mellužu prospekts 9-1, Jūrmala, LV - 2008
 • +371 255 040 40
 • RU

  Ko mācīt bērniem?

  Ko mācīt bērniem?

  Pārmaiņu laiks – tas sen jau vairs nav lāsts, bet parasts mūsu pasaules stāvoklis. Tagad viss attīstās tik strauji, ka mums arvien grūtāk kļūst prognozēt, kas būs moderns, populārs vai aktuāls, kādas iemaņas vajadzīgas mūsu bērniem, lai viņi būtu veiksmīgi. Un, protams, viens no aktuālākajiem mūsdienu vecāku jautājumiem: ko tad mācīt mūsu mazuļiem?

  Aplūkosim to visu ar pašlaik ļoti populāra modeļa VUCA palīdzību.

  Nosaukums sastāv no pirmajiem angļu vārdu burtiem volatity (nestabilitāte), uncertainty (nenoteiktība), complexity (sarežģītība) un ambiguity (neviennozīmība). Skan biedējoši? Nebūt nē. Visi šie jēdzieni nozīmē tikai vienu: pasaule nestāv uz vietas, un bērniem vajag mācīt to, kas viņiem palīdzētu noturēties šajā plūsmā. Piemēram, ar nestabilitāti palīdzēs tikt galā spēja paskatīties uz situāciju no dažādām pusēm. Kā to iemācīties? Fantazēt, sacerēt jaunas pasakas vai izdomāt jaunus vecā variantus, spēlēt sižetiskas rotaļas. Un vēl ļoti noderīgs ir šahs. Tas māca domāt vairākus gājienus uz priekšu. No nenoteiktības glābs spēja plānot un eksperimentēt. Tā ka gatavojiet kopā ar bērnu, dejojiet, spēlējiet detektīvus. Un vēl māciet savu mazuli nebaidīties no kļūdām. Jo tieši tās sniedz mums vērtīgu pieredzi.

  Lai tiktu galā ar sarežģītu uzdevumu, vajag trenēties lielo sadalīt mazās daļās. Un tad jebkura šķietami neatrisināma problēma liksies tīri reāla.

  Un pēdējais. Māciet bērnam strādāt ar informāciju un uzdot jautājumus, pat tos, kuri jūs kaitina. Jo tieši jautājumi mums palīdz saprast, kas notiek.

  Un atcerieties, ka progresa dzinējspēks nemaz nav slinkums, bet mīlestība un atbalsts. Tas ir tas, kas nemainās.

   

  Tags

  Uzrakstiet komentāru